Eko-Festyn to wydarzenie, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych/rodziców postaw proekologicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju. Podczas wydarzenia m.in. zostaną zaprezentowane samochody przystosowane do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania lub utylizacji tzw. śmieciarki. Pokaz samochodu elektrycznego z warsztatem nt. odnawialnych źródeł energii przygotowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej. Dwa wydziały UTP Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Wydział Rolnictwa i Biotechnologii na mini gospodarstwie pokażą jak hodować zwierzęta oraz uprawiać rośliny.

Zapisy na wydarzenie przez formularz na stronie https://competit.pl/w/0134/  (aktywny od poniedziałku 7 czerwca).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy w formularzu wpisać poprawnie imię i nazwisko dziecka, numer telefonu i adres mailowy rodzica, na który zostaną przesłane szczegółowe informacje dot. imprezy i wytyczne sanitarne.

Ze względy na pandemię i nasze wspólne bezpieczeństwo festyn został podzielony na dwie grupy.

I grupa godz. 10:00-12:00

II grupa godz. 12:30-14:30