1. 29.10.2016 godz.11.00 - 12.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Roboty dawniej i dziś",
Mateusz Przybylski, Akademia Wynalazców
2. 26.11.2016 godz.11.00 - 12.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Żelki, pieluchy, soczewki kontaktowe - co mają ze sobą wspólnego?",
mgr inż. Joanna Szulc

Co mają ze sobą wspólnego różne przedmioty użytku codziennego oraz żywność. Wiele z nich zawiera w swoim składzie biopolimery, takie jak polisacharydy czy białka. Właściwości naturalnych polimerów wykorzystywane są w różnych dziedzinach, m.in. w medycynie. Spotkać je można w przemyśle farmaceutycznym, rolno-spożywczym, chemicznym i kosmetycznym. Przybliżymy zalety i stosowanie substancji żelujących naturalnych, półsyntetycznych i syntetycznych. Substancje te możemy spotkać w żywności, np. galaretki, w kosmetykach, np. krem-żel, w lekach, np. kapsułka żelatynowa.

3. 17.12.2016 godz.11.00 - 12.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Kuchnia molekularna w pigułce",
Koło Naukowe Technologów Żywności CIBUS, opiekun naukowy - dr inż. Wojciech Poćwiardowski
4. 21.01.2017 godz.11.00 - 12.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula