1. 29.10.2016 godz.9.00 - 10.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "W zdrowym ciele zdrowy duch - czyli jak dbać o zdrowie nietypowego zwierzaka?",
dr n. wet. Anna Kołodziejska-Sawerska, Gabinet weterynaryjny Dino-Vet

Wykład, w trakcie którego poznacie prawidłowe warunki utrzymania i żywienia nietypowego zwierzaka. Tymi nietypowymi zwierzakami będą: świnka morska, królik, koszatnica, szczur, chomik i szynszyla. Zapraszamy na interaktywne zajęcia połączone z prezentacją zwierząt do adopcji (stanowisko Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim oraz Fundacji Przygarnij Królika).

2. 26.11.2016 godz.9.00 - 10.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Fabryka robotów",
dr inż. Mścisław Śrutek, Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki
3. 17.12.2016 godz.9.00 - 10.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Kolorowa chemia",
doktoranci: mgr inż. Waldemar Studziński oraz mgr inż. Katarzyna Belka, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

Bardzo atrakcyjne, kolorowe eksperymenty chemiczne i fizyczne dla małych naukowców. W ramach tego projektu dzieci będą nie tylko świadkami ciekawych doświadczeń, w których pojawią się zabarwienie, efekty kolorowe. Jako uczestnicy wykładu będą mogli poczuć się jak studenci i zobaczą jak wspaniała jest nauka oraz jak można się przy niej wspaniale bawić obserwując zachodzące reakcje i zjawiska.

4. 21.01.2017 godz.9.00 - 10.00 ul. Kaliskiego 7, bud. Auditorium Novum, aula
  Wykład "Narysuj muzykę",
dr Piotr Tołoczko, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Katedra Sztuk Wizualnych