Obecnie serwis odwiedza 14 gości

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Designed by:

Pierwszy rok studiów

Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UTP (semestr zimowy 2014/2015)

25.10.2014

Uroczysta inauguracja

Wykład "Odkrywcy podwodnego świata", dr inż. Mścisław Śrutek, Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki

22.11.2014

godz. 9.00 - 10.00

Wykład "Mój mały kucyk", mgr inż. Monika Monkiewicz, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Pracownia Hodowli Koni

Podczas wykładu dzieci poznają świat koni, min. budowę anatomiczną, żywienie, porozumiewanie się między sobą. Za pomocą zagadek poznają wiele ciekawostek, np. ile cm wysokości ma najmniejszy koń na świecie. Dzieci spróbują swoich sił w rysunku oraz wezmą udział w zawodach konnych (pląs). Na koniec dzieci zostaną zapoznane z zasadami zachowania się przy koniach.

Po zakończeniu wykładu na dzieci czeka szczególna atrakcja - będą mogły pogłaskać i wyczyścić prawdziwe konie: kucyka Bajkała oraz większego konia Jagodę!

20.12.2014

godz. 9.00 - 10.00

Wykład "Piernikowe historie", dr inż. Zofia Stypczyńska, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii

Historia piernika – kto i kiedy przygotował pierwsze piernikowe ciasto. Jakie przyprawy potrzebne są do przygotowania piernikowego ciasta. Dlaczego warto piec domowe pierniki? Prezentacja organoleptyczna piernikowych przypraw.

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy piernik UTP:)

24.01.2015

godz. 9.00 - 10.00

Wykład "Owady jakich nie znacie", dr inż. Janina Bennewicz, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt

Wykład multimedialny o owadach i ich różnych formach, sposobie żerowania i ich znaczeniu dla przyrody i człowieka.

Wykłady dla rodziców

22.11.2014

Wykład "Dieta twojego dziecka", mgr Anna Misiak-Kilanowska, dietetyk

20.12.2014