Bydgoski Festiwal Nauki 2012

Po raz kolejny w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy otwiera swoje sale wykładowe, pracownie i laboratoria zapraszając wszystkich zainteresowanych na spotkanie z nauką.

24 - 26 maja to dni wypełnione warsztatami, pokazami i eksperymentami. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przygotował ponad 170 imprez kierowanych zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Najmłodsi będą mogli zostać przyjacielem Pana Kota, spotkać Boba Budowniczego i żeglarzy, pokonać tor przeszkód z wyszkolonym psem oraz przekonać się, że nauki ścisłe nie muszą być nudne. Nasi milusińscy poznają także historię statków powietrznych, zobaczą latający quadcopter oraz dowiedzą się jak szybki mają refleks.

Na odwiedzających Festiwal Nauki czeka moc atrakcji - dowiedzą się na przykład jak zmierzyć się z przyrodą, jak długo śpi popielica, czy kaktusy tylko kłują, a może uchronią też przed uderzeniem pioruna? Będzie można poznać pszczele ciekawostki, wyizolować DNA metodą kuchenną, dowiedzieć się jak sklonować roślinę czy pójść tropem owadów naszych łąk i lasów.

W niezwykły świat przeniosą uczestników warsztaty i spektakularne pokazy chemiczne. W tym roku po raz pierwszy będzie to niezwykła Noc Chemii i Chemia Nocnych Marków. Będzie można zajrzeć do laboratoriów...nocą!!!

Dla miłośników techniki przygotowaliśmy widowiskowe pokazy robotów, elektronicznych gadżetów, czy sterowany komputerowo pokaz pirotechniczny. Pogromcy mitów z UTP zaprezentują ciekawe doświadczenia dla wszystkich.

Również osoby z artystycznym zacięciem znajdą coś dla siebie - wcielając się w artystę w trakcie warsztatów rzeźbiarskich czy projektując wnętrza. Na te i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszamy.

Nie przegap okazji - złap bakcyla nauki z UTP!!!

Więcej informacji na stronie: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.

Możliwość zapisów grupowych dla szkół. Kontakt pod numerem tel. 052 374 92 64, 052 374 92 69