Pokaz Bob Budowniczy i jego maszyny

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki przed spotkaniem Uniwersytetu Dziecięcego miał miejsce pokaz "Bob budowniczy i jego maszyny" przygotowany przez dr. inż. Zbigniewa Tokarskiego oraz studentów z Wydziału Budownictwa i Inżnierii Środowiska.

W trakcie pokazu zaprezentowano istotę filmów z Bobem Budowniczym, a kolejne części opisywały teorię maszyn prostych w zabawie i przy podnoszeniu ładunków o dużej masie (np. dźwignia, śruba, krążek,kołowrót). Idea maszyn prostych została wykorzystana przy budowie żurawia, mostu oraz dużego muru z kartonów.

W związku z dużym zainteresowaniem studentów Uniwersytetu Dziecięcego pokaz "Bob budowniczy i jego maszyny" zostanie powtórzony w najbliższej edycji naszej imprezy, która rozpocznie się jesienią.